Policjanci z przeworskiej komendy prowadzili poszukiwania za zaginioną 92-letnią mieszkanką Gorliczyny. Kobieta we wtorek około godziny 13:00 wyszła z domu w nieznanym kierunku. Zaginięcie w środę zgłosił syn kobiety informując, iż jego matka we wtorek po południu wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, jak też nie nawiązała kontaktu z rodziną.
Z uwagi na wiek zaginionej oraz na panujące warunki atmosferyczne, które mogły zagrażać jej życiu i zdrowiu został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki. Sprawdzono miejsca i okolice, gdzie zaginiona była widziana po raz ostatni. Policjanci rozpytywali sąsiadów i potencjalnych świadków. W trakcie trwających poszukiwań zostały ujawnione na brzegu starego koryta rzeki Mleczki zwłoki kobiety.
Policyjna grupa dochodzeniowo-śledczą pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia nie wskazywały na udział osób trzecich. Decyzją prokuratora ciało zmarłej kobiety zabezpieczono do badań.
KPP Przeworsk