facebook
Trendy App

Trendy Radio Player

Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Ponad 50 tys. zł na konserwację zabytkowych nagrobków w Brzeźnicy 22 Maja 2026

Gmina Dębica podpisała umowę na wykonanie prac konserwatorskich przy dwóch zabytkowych nagrobkach znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Brzeźnicy. Celem prowadzonych prac jest przywrócenie obiektom ich wartości artystycznych, historycznych, naukowych i ekspozycyjnych. W ramach zadania wykonany zostanie nowy fundament, oczyszczone zostaną powierzchnie nagrobków, uzupełnione ubytki oraz odtworzone brakujące elementy. Przewidziano również zabezpieczenie kamienia poprzez hydrofobizację oraz impregnację granitowych i marmurowych tablic. Konserwacją objęte zostaną: Nagrobek Katarzyny Jezuit z 1909 r., Nagrobek Franciszka, Apolonii i Felicji Turek z 1881 r. Całkowita wartość zadania opiewa na 50 tys. zł.

Fot. Pixabay

zdjęcie_77003

Pogoda:

pochmurnie

16 °C pochmurnie

Komentarze czytelników

Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz