facebook
Trendy App

Trendy Radio Player

Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Świadkowie ujęli dwóch pijanych kierowców 07 Lipca 2025

W piątek, po godz. 16, dyżurny sanockiej jednostki został poinformowany o kierującym, który może być nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w Strachocinie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu fiatem. Mężczyzna widząc, że kierowca jedzie całą szerokością jezdni, pojechał za nim. Gdy ten się zatrzymał, świadek podszedł do fiata i w trakcie rozmowy wyczuł od kierującego alkohol. Niezwłocznie powiadomił policję i nie pozwolił oddalić się mężczyźnie do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że kierujący fiatem to 54-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. 

Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj, przed godz. 20 w Zagórzu na ul. Kruczej. Tym razem świadkowie zauważyli kierującego kią, który jechał bardzo niepewnie i poruszał się w sposób stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie doprowadzili do zatrzymania samochodu kia i udaremnili dalszą jazdę kierującemu. Policjanci na miejscu wylegitymowali ujętego kierowcę. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyznę przebadano urządzeniem do pomiaru trzeźwości. W jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu. Kierującym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

KPP w Sanoku

zdjęcie_64708

Pogoda:

pochmurnie

16 °C pochmurnie

Komentarze czytelników

Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz