WYBIJAMY
TRENDY BRZMIENIE
NA 101,9 i 95,2 FM

facebook
Trendy App

Trendy Radio Player

Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Fałszerz pieniędzy zatrzymany. Grozi mu 25 lat więzienia 21 Listopada 2023

Początkiem listopada, kierowniczka jednej z placówek handlowych, znajdującej się na terenie Brzozowa, zawiadomiła dyżurnego, że klient sklepu zapłacił za zakupy fałszywym banknotem o nominale 100 zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie w tej sprawie i zajęli się jej wyjaśnianiem. W toku prowadzonych czynności zabezpieczyli fałszywy banknot oraz zapis z kamer monitoringu sklepowego. Jego analiza pozwoliła ustalić osobę, która się nim posłużyła. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego. Kobieta została zatrzymana do czasu złożenia wyjaśnień.

Posłuchaj

asp._Tomasz_Hałka,_rzecznik_prasowy_policji_w_Brzozowie

Podczas przesłuchania wskazała osobę, od której dostała, jak się okazało, więcej podrobionych banknotów i inne sklepy, w których płaciła nimi za zakupy. To mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Jak oświadczyła, 39-latek miał jej zapłacić tymi pieniędzmi za wykonanie usługi.

Kryminalni, po uzyskaniu tej informacji udali się do Rzeszowa, gdzie we wskazanych przez kobietę placówkach handlowych, zabezpieczyli kolejne fałszywe banknoty. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, mogącego mieć związek z tym procederem. 39-latek został zatrzymany, a jego komputer i drukarka, za pomocą której drukował fałszywe pieniądze, zostały zabezpieczone. Mężczyzna przyznał się do wydrukowania 5 sztuk banknotów.

Materiały w tej sprawie policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Brzozowie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzuty. 21-latka odpowie za wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów, natomiast mężczyzna za ich wyprodukowanie i również wprowadzenie ich do obrotu. Obydwoje na wniosek prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym. Mieszkance powiatu brzozowskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego nawet 25 lat.

zdjęcie_48258

Pogoda:

opady śniegu

0 °C opady śniegu

Komentarze czytelników

Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz