facebook
Trendy App

Trendy Radio Player

Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Komenda powiatowa PSP w nowej siedzibie 21 Maja 2026

Brzozowscy strażacy mają nową siedzibę. W czwartek uroczyście oddano do użytku budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzozowie. Oficjalne otwarcie było połączone z wojewódzkimi obchodami Dnia Strażaka. Nowy budynek znajduje się na ulicy Bohaterów II Wojny Światowej. W porównaniu do starej siedziby mieszczącej się bliżej centrum miasta zapewnia większą i bardziej funkcjonalną powierzchnię.

- W starej siedzibie część naszego sprzętu magazynowaliśmy w wiatach - zaznacza zastępca komendanta powiatowego PSP w Brzozowie st. kpt. Wojciech Sobolak. – W poprzedniej lokalizacji dysponowaliśmy 1200 m kwadratowych powierzchni, nowy budynek ma 2700 metrów kwadratowych. Mamy miejsce na dwanaście samochodów pożarniczych. W nowej lokalizacji dysponujemy 1,2 hektarami działki. Stworzono zaplecze szkoleniowe dla strażaków PSP i OSP.

- W Brzozowie wśród wszystkich komend powiatowych na Podkarpaciu jest teraz najlepsze zaplecze poligonowe. Zbudowano kontenery rozgorzeniowe i wieżę treningową, które posłużą do szkolenia strażaków PSP i ochotników – dodał nadbrygadier Tomasz Baran, komendant wojewódzki PSP.

Posłuchaj

Tomasz_Baran,_podkarpacki_wojewódzki_komendant_PSP

Posłuchaj

Wojciech_Sobolak,_zastępca_komendanta_powiatowego_PSP_Brzozów

Nowa siedziba składa się między innymi z części garażowej, administracyjnej i socjalnej, zaplecza technicznego i socjalnego, zbudowano także obiekty służące do ćwiczeń strażackich. Koszt budowy wyniósł około 24 milionów złotych. Środki na inwestycje pochodziły z budżetu państwa, programu Interreg NEXT Polska-Ukraina, z budżetu Wojewody Podkarpackiego oraz samorzadów.

- Gmina Brzozów również wspomogła budowę - powiedział burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński. - Dziękuję radnym zwłaszcza za przekazanie działki pod budowę komendy. Dzięki temu ten początkowy etap mógł być zakończony, a straż pożarna mogła się starać o środki na inwestycję.

Posłuchaj

Szymon_Stapiński,_burmistrz_gminy_Brzozów

Uroczystość uświetniło nadanie sztandaru brzozowskiej jednostce a także wręczenie odznaczeń pożarniczych i awansów na wyższe stopnie.

- Nadanie sztandaru to ważna chwila dla każdej jednostki. Na sztandar ślubują strażacy rozpoczynający służbę. Ten dzień jest okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń i do podziękowania strażakom za ich służbę - powiedziała Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

Posłuchaj

Teresa_Kubas_-_Hul,_wojewoda_podkarpacki

zdjęcie_77010 zdjęcie_77032 zdjęcie_77033 zdjęcie_77011 zdjęcie_77012 zdjęcie_77009 zdjęcie_77008 zdjęcie_77015 zdjęcie_77014 zdjęcie_77016 zdjęcie_77018 zdjęcie_77019 zdjęcie_77020 zdjęcie_77021
zdjęcie_77028 zdjęcie_77029 zdjęcie_77034 zdjęcie_77023 zdjęcie_77025 zdjęcie_77030 zdjęcie_77031

Pogoda:

pochmurnie

16 °C pochmurnie

Komentarze czytelników

Ilość komentarzy: 0

Dodaj komentarz