Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Krosno. Karpatki z pierwszym zwycięstwem w sezonie 17 Października 2023

Wczoraj w Mieście Szkła Karpatki rozegrały awansem mecz z drużyną z północy Polski - Wieżyca 2011 Stężyca. Obydwie drużyny grały wcześniej swoje mecze w weekend – gospodynie z Poznaniem, goście z Solną w Wieliczce. Karpatki liczyły na pierwsze punkty w nowym sezonie, natomiast przyjezdne chciały wrócić z dalekiego wyjazdu z kompletem zwycięstw.

Pierwszy set lepiej rozpoczęła drużyna z Kaszub (3:6; 5:8). Gdy w polu zagrywki stanęła Justyna Jankowska krośnianki dzięki jej trudnej zagrywce odrobiły straty. Przy stanie 10:9 trener Dawid Michor zaprosił swoje zawodniczki na krótką rozmowę. Przez kolejną część seta do stanu 21:21 można powiedzieć, że walka toczyła się punkt za punkt. W drużynie krośnieńskiej dobrze funkcjonował blok oraz skuteczne ataki Bańdurskiej, Bartczak i  Szczelokowej. W końcówce trzy skuteczne bloki Szczelokowej, Jankowskiej i Bartczakowej doprowadziły do piłki setowej, którą wykorzystała Julia Szczelokowa (25:22).

Podbudowane wygranym pierwszym setem krośnianki mocnym uderzeniem rozpoczęły drugą partię (5:3). Błędy w zagrywce popełniały przyjezdne. Przy wyniku 11:6 o czas poprosił trener gości. Trudna zagrywka Amelii Bogdanowicz sprawiła problem przyjezdnym w odbiorze i tablica wyników pokazywała już 13:6. Karpatki do końca tego seta kontrolowały jego przebieg i przy błędach własnych młodej drużyny z północy, zdołały go szybko zakończyć (25:15).

Trzeci set i jak się później okazało ostatni, również był pod dyktando Karpatek. Dobre zagrywki Bańdurskiej pozwoliły ekipie z Podkarpacia zbudować solidną przewagę (9:3). Drużyna trenera Michora zaczęły odrabiać straty (9:6), jednakże trener Rafał Legień szybko zareagował i poprosił o czas. Dobre bloki Antoniny Dumańskiej, wspieranej przez Martynę Podlaską i Annę Fiedorowicz pozwoliły zbliżyć się do krośnianek (9:8). Karpatki ponownie odskoczyły przyjezdnym (15:10) lecz tylko na krótko. Przy stanie 15:15 o drugi czas poprosił trener Legień. Karpatki wróciły na właściwe tory (19:16) i swój czas wykorzystała drużyna gości. Końcówka to prawdziwa próba nerwów w obu zespołach. Gra falowała zarówno po jednej jak i po drugiej stronie siatki. Jednakże w końcówce zimną krew zachowały gospodynie i po skutecznej grze całej drużyny zwyciężyły w trzecim secie (25:23) i zapisały na swoim koncie 3 punkty do ligowej tabeli.

Ciężko było się podnieść po sobotniej porażce ale stwierdziłyśmy, że będziemy grały z uśmiechem i taką siatkówkę jaką najbardziej lubimy. Wyszło skutecznie i mamy nadzieję, że dalej też tak będzie – mówiła po meczu Amelia Bogdanowicz, Karpaty-PANS Krosno.

Dzisiaj dziewczyny zagrały naprawdę dobre spotkanie, realizowały przede wszystkim założenia taktyczne i za to ich można pochwalić – trener Rafał Legień, Karpaty-PANS Krosno.

W następny weekend Karpatki mają przerwę (zagrały mecz awansem w Mogilnie), natomiast Wieżyca 2011 Stężyca podejmie we własnej hali drużynę z Białegostoku.