Trendy Radio Player

Słuchaj Trendy w telefonie

Trendy Radio App
Telefon

Nowy Dwór Mazowiecki po raz pierwszy w historii wygrał mecz w Krośnie 30 Października 2023

W ramach 5 kolejki I ligi kobiet do Krosna-Miasta Szkła zawitała drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak podkreślał przed meczem trener Bartosz Kujawski w hali krośnieńskiej jeszcze meczu nie wygrali i chcą przełamać złą passę. Natomiast trener Rafał Legień zaznaczył, że dziewczyny będą walczyć o każdą piłkę.

Pierwszy set krośnianki rozpoczęły od mocnego uderzenia 4:0 przy trudnej zagrywce Amelii Bogdanowicz. Trener Kujawski poprosił o czas, po którym jego zawodniczki przejęły inicjatywę. Nie dość, że zdołały doprowadzić do wyrównania to jeszcze odskoczyły krośniankom o 3 punty (5:8). Trener Karpatek przywołał swoje zawodniczki na przerwę, która niestety nie wiele wniosła. Skuteczne bloki nowodworzanek nie pozwalały krośniankom na skuteczne ataki. Przy stanie 6:10 na plac gry weszła młoda atakująca Nadia Sikora, zmieniając Julię Bartczak. Trener Legień wykorzystał drugi czas przy stanie 7:14. Rozpędzone podopieczne trenera Kujawskiego bardzo szybko zakończyły pierwszy set wygrywając go do szesnastu.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobyła Aleksandra Hochołowska. Karpatki zbudowały sobie kilku punktową przewagę (9:6) i w tym momencie o czas poprosił trener gości. Skuteczne ataki Agaty Plagi i dobra gra w obronie zbliżyły przyjezdne do krośnianek (10:9). Karpatki walczyły dzielnie i po raz kolejny w tym secie „odskoczyły” od rywalek (14:11). Niestety bardzo szybko straciły wysoką przewagę i przy stanie 16:17 trener Legień poprosił o czas. Do stanu 20:20 siatkarki grały „punkt za punkt”. Jednakże w końcowej części seta to drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego zbudowały sobie przewagę, której nie oddały do końca seta (22:25).

Na dobre widowisko w trzecim secie, kibice zgromadzeni w krośnieńskiej hali MOSiR, zarówno z Krosna jak i z Nowego Dworu Mazowieckiego, nie mogli narzekać. Zmiany w składzie dokonał trener Legień – na rozegraniu Amelia Bogdanowicz została zamieniona przez Karolinę Legień, natomiast na środku za Małgorzatę Kuczyńską weszła Patrycja Jakubowska. Set był bardzo wyrównany i jego końcowy wynik został rozstrzygnięty pozytywnie dla drużyny gości 26:28. Bardzo dobre spotkanie rozegrała była zawodniczka Karpat – Natalia Sidor, która otrzymała nagrodę MVP spotkania i odebrała szklaną statuetkę.

- Cieszymy się z trzech punktów, po to tutaj przyjechałyśmy. Chciałyśmy odczarować halę w Krośnie bo odkąd Nowy Dwór jest w 1 lidze to nie udało się tu jeszcze wygrać. Bardzo się cieszymy, że zrealizowaliśmy swój cel – mówiła po meczu MVP spotkania-Natalia Sidor (Nowy Dwór Mazowiecki).

- Jesteśmy zawiedzione wynikiem i tym, że się nie udało wygrać. Będziemy się starać aby wygrywać kolejne mecze i wskoczyć kilka miejsc do góry w tabeli ligowej – mówiła po meczu Amelia Bogdanowicz (Karpaty-PANS Krosno).

- Mecz był bardzo ciekawy, jednak wynik jest niesprawiedliwy i nie odzwierciedla tego co mogliśmy oglądać – komentowali kibice w krośnieńskiej hali.

Karpatki najbliższy mecz rozegrają w sobotę (04.11) w Krośnie z Płomieniem Sosnowiec natomiast drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego na własnym parkiecie podejmie beniaminka z Imielina.